Питання - відповіді по сорту малини Хімбо-Топ®:

 • Коли плодоносить сорт Хімбо-Топ® в умовах Хмельницької області? +

  У кліматичних умовах центральних регіонів України плодоношення сорту Хімбо-Топ® розпочинається як правило 5-10 серпня та триває до кінця вересня. Проте на час початку плодоношення також впливають умови конкретної ділянки (тип, механічний склад ґрунту, наявність схилу, його експозиція, тощо) та погодні умови протягом сезону вирощування. Варто пам'ятати, що тривалість плодоношення також залежить від режиму поливів та живлення.
 • Чи потрібно використовувати шпалеру для сорту Хімбо-Топ®? +

  В порівнянні з іншими ремонтантними сортами сорт Хімбо-Топ® формує досить потужні пагони з високим потенціалом продуктивності. Тому за місяць до початку плодоношення бажано встановити просту обмежувальну шпалеру для запобігання розлягання плодоносних пагонів при дозріванні урожаю.
 • Яка оптимальна ширина плодоносного ряду при вирощуванні сорту Хімбо-Топ®? +

  При вирощуванні сорту Хімбо-Топ® бажано утримувати плодоносних ряд шириною 0,70-0,80 м. Зайві пагони регулярно видаляють механічно, чи використовуючи контактний гербіцид.
 • Як забезпечити тривалу лежкість та добру транспортабельність продукції? +

  Для забезпечення лежкості та транспортабельності важливо збирати ягоду регулярно у фазі технічної зрілості в неглибокі лотки чи панетки. Щотижневе внесення кальцієвої селітри у кількості 12-15 кг/га а також кальцієвих добрив для листового підживлення покращує щільність ягоди та дозволяє уникнути дрібнішання ягоди наприкінці сезону.За умови швидкого охолодження продукції відразу після збирання ягода Хімбо-Топ® зберігає високі товарні якості до 7-8 діб.
 • 1

Не знайшли відповідь на ваше запитання?

Детальну інформацію про можливі технології вирощування малини у відкритому грунті, плівкових та скляних теплицях Ви можете отримати з публікацій спеціалістів та рекомендацій, підготовлених службами дорадництва. Нижче наводимо декілька посилань на джерала інформації (в тому числі англомовні):

www.extension.psu.edu/business/ag-alternatives/horticulture/fruits/red-raspberry-production

www.fruit.cornell.edu/berry/production/brambleproduction.html

www.horticulture.ces.ncsu.edu/horticulture-fruits/horticulture-small-fruits/

www.agroua.net/plant/catalog/cg-45/c-49/info/cag-250/

www.fruit.org.ua