Ремонтантна малина сорт Хімбо-Топ® (raspberry Himbo-Top®)

 

 

Культура: Малина (Rubus idaeus L.)
Назва сорту: Рафцакю (Rafzaqu)
Торгова марка: Хімбо-Топ® (Himbo-Top®)
Походження: Швейцарія (CH)
Селекціонер: Пітер Хауенштайн (Peter Hauenstein)
Власник прав: Промо-Фрут АГ (Promo-Fruit AG) - www.promo-fruit.ch
Реєстрація прав: ЕС - CPVO 20001707 Grant 13008; США - USPP19512 P3; Україна - 08077004, патент № 130158

 

Під торговою маркою Хімбо-Топ® (Himbo-Top®) виробникам пропонується новий сорт ремонтантної малини Рафцакю, який був виведений на дослідній станції Рафц (Швейцарія) селекціонером Пітером Хауенштайном (Peter Hauenstein).

Сорт Хімбо-Топ® було створено в результаті схрещування сортів Отм Блісс® та Хімбо Квін® (Рафзетер®).

Сорт Хімбо-Топ® вирізняється досить великим розміром ягід у порівнянні з іншими ремонтантними сортами. Середня вага ягід складає від 5,0 до 8,0 г., плоди не дрібнішають наприкінці сезону.

Ягоди мають привабливий зовнішній вигляд, яскраво-червоного кольору, не темнішають, мають середню щільність та легко знімаються з плодоложа.

Плодоношення малини Хімбо-Топ® розпочинається орієнтовно на один тиждень пізніше сорту-стандарту Отм Блісс®. В умовах центральних регіонів України урожай починає дозрівати з першої декади серпня, збір триває 6 - 8 тижнів в залежності від погодних умов зони вирощування. При вирощуванні у плівковій теплиці збір урожаю триває до кінця жовтня.

Продуктивність сорту Хімбо-Топ® висока, в дослідженнях дослідної станції Тонгерен (Бельгія), урожайність сорту Хімбо-Топ® склала 3,0 кг з рослини, що на 50% вище, ніж у відомого сорту Отм Блісс®.

Рослина сильноросла, не вимоглива до родючості грунту, формує довгі латеральні плодові гілочки, тому рекомендована ширина міжрядь має становити щонайменше 3,0 м. Для полегшення збору продукції бажано підв’язувати однорічні пагони до тимчасової шпалери.

Сорт малини Хімбо-Топ® придатний для отримання двох врожаїв – у серпні-вересні на однорічних пагонах та у червні наступного року на минулорічних пагонах, що перезимували.

Сорт малини Хімбо-Топ® стійкий до кореневих гнилей, зокрема фітофторозної гнилі кореня – в дослідженнях рослини не проявляли ознак ураження навіть при висаджуванні на тестовій ділянці, що була інфікована патогеном Phitophtora fragaria var. rubi. Тому це один з небагатьох сортів малини, які можна успішно вирощувати на грунтах важкого механічного складу.

Завдяки тривалому періоду плодоношення та привабливому вигляду ягід сорт малини Хімбо-Топ® придатний для вирощування продукції на свіжий ринок, проте також чудово підходить для переробки на варення, джеми, пюре та швидкозамороженої продукції (IQF).

Підвищена стійкість до хвороб та невисокі вимоги до родючості грунту дозволяє успішно використовувати сорт Хімбо-Топ® у органічному (біологічному) виробництві.